גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > יאכטות > יאכטה חדשה – MONTE CARLO 76
יאכטה חדשה – MONTE CARLO 76
מפעל יאכטות חדש נולד באיטליה, מפעל שכבר לפני ההשקה הרשמית של שמו ניתן להבין שהוא ישחק בליגה של הגדולים. Monte Carlo Yachts שבבעלות תאגיד כלי השיט בנטו מתמחה בייצור יאכטות-על מנועיות. היאכטה הראשונה הושקה בסתיו 2010 ושבתה את עיני הצופים בה, וגם זכתה בלא מעט פרסים יוקרתיים בתערוכות השיט. כשתראו את היאכטה הראשונה בישראל לא תוכלו להתעלם ממנה.

monte carlo yachts - 76

הסיפון העליון

הסיפון הקדמי
שרות כחול
גליון 47
 
תאגיד בנטו מוכר לרובנו כתאגיד הגדול ביותר בעולם למכירת יאכטות מפרש. התאגיד מורכב  מחברות כמו BENETEAU , JEANNEAU, LAGOON ועוד. יאכטות המפרש שלו מוכרות בישראל ולא כולם יודעים בנוסף קיים גם פס ייצור לסירות מנוע בגדלים שבין 20-60 פיט. מצב זה היה קיים עד שנות ה-2000, אולם המצב הכלכלי המשופר בעולם הביא לעלייה במכירות יאכטות-העל המנועיות בגדלים של 60 פיט ומעלה. התאגיד נתפס לא מוכן למצב הזה, וברשותו לא היה אף מפעל שהיה מסוגל להתחרות בשוק יאכטות-העל המנועיות. בפני התאגיד עמדו שתי ברירות: רכישת מפעל יאכטות קיים, או הקמת מפעל חדש תוך השקעה כלכלית עצומה. האופציה השנייה נבחרה, וכך הוקם מפעל חדש לייצור יאכטות - MCY - MONTE CARLO YACTHS.

הגברת CARLA DEMARIA, מונתה כנשיאת החברה, הנשיאה הינה אשת יאכטות מזה כמה עשרות שנים והיא בעלת ניסיון רב בכלי שיט מנועיים. קרלה, איטלקיה במלוא רמ"ח אבריה עבדה מספר עשורים בתאגיד אזימוט – בנטי האיטלקי, אחד מיצרני היאכטות המובילים בעולם המתמחה ביאכטות מותאמות אישית לצרכן. קרלה מיקמה את המפעל החדש בצפון איטליה, לא רחוק מהגבול הסלובני ולא רחוק ממשרדי המעצבים הימיים לנארד ונובולארי אשר נבחרו לתכנן את קו היאכטות החדש, בגדלים שמעל 60 פיט.
ההחלטה הראשונית שלא לקנות מפעל קיים אלא לייצר יאכטה מאפס, הוכיחה את עצמה עם השקת היאכטה הראשונה באורך 76 פיט – MCY 76.
אכן, מדובר ביאכטה חדשנית שבמראה החיצוני שלה קל להתאהב כבר במבט הראשון.
עיצוב איטלקי מוקפד
כבר במבט ראשון ניתן לגלות שיפורים ביחס למצב הקיים כיום בשוק יאכטות-העל. לדוגמא, הסיפון העליון של היאכטה בנוי ממסגרת פלדה המאפשרת העמסת סירת שרות ומנוף על גביו (זאת במידה ואינכם רוצים כמובן להשתזף שם). לסיפון העליון ניתן לבחור גגון קשיח העשוי קרבון שעליו מותקנים פאנלים סולריים לאספקת חשמל. בכלל, נושא הידידותיות לסביבה היה אחד הנושאים החשובים של מתכנני היאכטה, למרות שפאנלים סולריים ביאכטה שכזו מספקים אחוזים בודדים מתצרוכת החשמל הכוללת של היאכטה. דברים נוספים שניתן עליהם דגש ביאכטה הם דלתות הצד החשמליות ועמדת תמרון צידית לגישה נוחה לרציף.
המתכננים לא פסחו גם על שיפור פנים היאכטה. בניית היאכטה מקבלר אפשרה את בניית רצפת תאי השינה והסיפון התחתון באופן נמוך יותר ובכך לאפשר יותר מרווח גובה בתאי השינה ובסלון. גוף היאכטה הינו בצבע סגול כהה, המהווה ניגוד חזק לצבעים הרכים והבהירים של פנים היאכטה. קשה לתאר זאת במילים ונקווה שתתרשמו מהתמונות, אבל פנים היאכטה נעים מאוד ומרווח. חלונות צד גדולים מאפשרים חדירת אור שמש, הסיפון האמצעי שבו הסלון ועמדת היגוי פנימית הינו ללא מפלסים ובגובה, 2.06 מטר!
ביאכטה בה ביקרנו פינת האוכל מוקמה בירכתיים ליד דלת היציאה לסיפון האחורי, כאשר המטבח נמצא בסיפון מתחתיה בירכתיים לצד מגורי הצוות. מכיוון שלא בישלנו בזמן הביקור ביאכטה אין לדעת האם אוורור מטבח היאכטה יעיל או לא, אך אין ספק שמדובר בשינוי מעניין ליאכטה בסדרי גודל מעין זה כאשר המנה העיקרית עולה למעלה והסועדים לא מוטרדים מריחות, קולות ומראות המטבח.
אי אפשר שלא להזכיר את הקשר הישראלי לעיצוב היאכטה, אז נכון שאין לנו עדיין מעצבי יאכטות או מעצבי פנים של כלי שיט ברמה הגבוהה, אבל מתי לאחרונה ישבתם על כיסאות בעיצוב המעצב הישראלי רון ארד על גבי יאכטה??? כחלק מעיצוב פנים היאכטה והתאמתו לסטנדרטים האיטלקיים נבחרו כיסאות בעיצובו של רון ארד לסלון היאכטה. אכן גאווה ישראלית.
פנים היאכטה
זוכרים שהזכרנו את הרצפה השקועה שמאפשרת תאים גבוהים יותר? כאשר יורדים לתאי השינה מבינים את משמעות הדבר.
תא הבעלים ממוקם בדופן שמאל, מיטה זוגית גדולה ותא מקלחת ענק צמוד, הכולל שני כיורים. בצמוד ממוקם תא הלבשה גדול. התא כולל מראה ענקית והמון מקום לתליית בגדים, שמלות וחליפות. בתא ההלבשה עצמו 6 מגירות אחסון, כמובן שבנוסף יש עוד מקום אחסון בתא השינה עצמו. בכיוון החרטום עוד שני תאי שינה קטנים ובהם 2 מיטות יחיד שניתן להפכן למיטה זוגית, בחרטום ממוקם תא ה- VIP. זהו אינו תא גדול אך בהחלט מעוצב היטב לנוחיות ושהיה נעימה. ניתן לבחור גם תצורת שלושה תאי שינה, כאשר ויתור על תא זוגי אחד מאפשרת את הגדלת תא הבעלים. את מטבח היאכטה ניתן להעביר לסיפון העליון ועל ידי כך להגדיל את תאי האחסון למטה.
הפלגה ביאכטה
היאכטה הראשונה שיצאה מהמפעל צוידה בשני מנועי MAN שמאיצים מאפס ל-33 קשר בשניות בודדות. תשומת לב רבה הושקעה בהשקטת רעש המנועים. גוף היאכטה בנוי בתצורת פלנינג והמהירות המיטבית להפלגה הינה 25 קשר ומאפשרת טווח מירבי של 280 מיילים. מיכל הדלק מכיל 4,000 ליטר, המספיקים במהירות הפלגה נמוכה לטווחים רחוקים מאוד, הנושקים ל-1,000 מייל. בהפלגות הראשונות הורגשו רעידות בגגון הקשיח. היאכטה חזרה למפעל למקצה שיפורים בו הושם דגש על שיכוך הרעידות בין הסיפון התחתון לבין הגשר הפתוח ע"י הוספת גומיות משככות זעזועים במסגרת הפלדה שתומכת במבנה העליון של היאכטה. הבעיה נפתרה לחלוטין ואין ספק כי הגגון הקשיח הוא יתרון גדול בשהייה על הסיפון העליון בהפלגה מהירה.
פרטיות במרינה
ברב היאכטות האירוח החיצוני נעשה בירכתיים, באופן שהעוברים והשבים ברציף יכולים להציץ ולראות מי יושב על הסיפון. לא מעט לקוחות קונים יאכטה כדי להראות, אבל מה עם מי שרוצה פרטיות? מתכנני היאכטה חשבו כיצד לשמור על פרטיות המפליגים, ומצאו פיתרון. שולחן עגול בחרטום המוצל על ידי רשת צל מתקפלת מאפשר ישיבה נוחה ונעימה. שילוב של כריות ענק עם פינת הישיבה הקבועה הופך את החרטום לגן עדן גם לילדים. פינת הישיבה הקבועה מאפשרת ל-12 סועדים לשבת ליד שולחן אוכל ענק בנוחות. במהלך היום השולחן הופך בלחיצת כפתור למיטת שיזוף ענקית ובלילה ליד השולחן נמצאות מנורות לד החבויות בגוף היאכטה. ההורים לא צריכים להיות מודאגים. ליאכטה מעקה קבוע שהינו חלק מגוף היאכטה לאורך כל הסיפון. גם חרטום יאכטה מוגבה, וזו בהחלט נקודה מעניינת – אין צורך להתכופף כאשר מטילים עוגן! כננת העוגן ממוקמת בגובה של כ-מטר מעל הסיפון, על גבי משטח עבודה נוח עד מאוד. חסל סדר כאבי הגב!
 
היאכטה שהושקה לראשונה לקראת עונת התערוכות 2010 זכתה בשלל פרסים ועיטורים. אין ספק שקבוצת בנטו עשתה צעד חכם כאשר החליטה לבנות יאכטה מאפס ולא לקנות מוצר קיים. השקת שני דגמים נוספים מתוכננת בקרוב – MCY 62  ו- MCY 68 כאשר בטווח הלא רחוק יושק גם דגם MCY 86. היאכטה הראשונה שתגיע לישראל בקיץ 2011 מדגם MCY 76 תעגון במרינה הרצליה ואין ספק שמבטים רבים ינעצו בה, כיאה לאיטלקייה אמיתית.
 
אורך -   23.05 מטר
רוחב – 5.56
שוקע - 1.65 מטר
מנועים - 2 מנועי MAN 1,400 כ"ס או 2 מנועי MAN 1,200 כ"ס עם מערכת הנעה חדשנית ZF- POD
מיכל דלק – 4,000 ליטר
מיכל מים – 1,000 ליטר
מחיר בסיס- 2,500,000 אירו
יבואן בישראל – תשוט בע"מ
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<