גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 49
גליון כחול 49
החל מחודש ינואר 2012 בחנויות סטימצקי ובחנויות הציוד הימי.
כמובן, למנויים המגזין יחכה בתיבת הדואר!

גליון כחול 49

הילל רשף

אליפות ישראל ליאכטות 2011

יומנה של היאכטה ג'יזל
בגליונות האחרונים הבאנו מספר סיפורים על חצית האוקינוס האטלנטי. בשנות ה-2000 החציה פשוטה יחסית ומתבצעת עם מיטב מכשירי האלקטרוניקה ועל גבי יאכטות חדשות לרב. יהודה שבק מספר לנו על חציה שונה, שבוצעה לפני למעלה מ-30 שנה מארה"ב לישראל, על גבי יאכטה מפרשית באורך 44 פיט. חציה שבוצעה בלי אמצעים אלקטרוניים, אמצעי תקשורת מתקדמים ובלי אמצעי חיזוי מזג האויר. סיפור על הפלגה עם טעם של פעם...

יאכטה חדשה – קראנקי שישים ו-6
ה- ,Sixty 6 Fly המודל החדש ביותר מבית Cranchi, הוצג בשלהי 2010, שלוש תאים ושלושה מפלסים. דגם ה- Sixty 6 Fly חולק את אותו מבנה בסיסי של ה- Sixty 4 HT hardtop הפופולארי של Cranchi אך מתווסף לו גשר עילי הנועד למשוך את אותם אנשים המעדיפים לנווט תחת כיפת השמיים. אין ספק שזו לא עוד יאכטה יפה, אלא בהחלט יאכטה מיוחדת.
אליפות ישראל ביאכטות 2011
כמו בכל דבר בשיט, חידושים אינם דבר של מה בכך. כבכל שנה, הפורום לקידום השיט מחפש חידושים ושינויים על מנת שקהל השייטים ייהנה מימי תחרויות מהנים ומגוונים. נראה כי השינוי הכפול היה מוצלח: גם שיוט המרתון וגם המעבר למרינה מארחת חדשה: תל אביב. סיכום האליפות בתוספת תמונות והתוצאות. בנוסף סיפור שיוט המרתון מנקודת מבטו של שייט בקבוצת היאכטות האיטיות, קלאס,B  שסיים את השיוט לפנות בוקר.

ראיון פרידה ממנהל מרינה אשקלון היוצא - הילל רשף
במהלך העשור האחרון ניהל הילל רשף את המרינה באשקלון, אחת המרינות המאתגרות לניהול בישראל. התמודדות עם מטחי קסאמים וגרדים, לחצים של שייטים מבית ושל שייטים זרים, מרינה שאינה מלאה ביאכטות ותקציב מוגבל אינם דבר של מה בכך. לאחר עשור פינה הילל את מקומות לערן פורטוגלי. גל קדר שמע דברי סיכום.

על תחזוקה קבועה וחשיבותו של הנקיון
תחזוקה היא אמנות המניעה. ככל שירבה בעליו של כלי שיט להבין את מבנה הכלי ואת נקודות החולשה שלו בטווח הארוך, כך ישכיל למנוע ולהמנע מנזקים גדולים שנגרמים מהזנחה. הים, על כוחות הטבע המתגלמים בו, הוא סביבה מאכלת שלא משאירה שום דבר לעמוד נוכח עצמתה. כל חלק בכלי השיט מושפע, גם החלקים החבויים ביותר, גם אנחנו.

לקנות יאכטה מיד שניה: יאכטה מעץ
לפני תחילת עידן החומרים המורכבים בבניית יאכטות, היו היאכטות בנויות מעץ. כיום, בעידן הפיברגלס והקרבון, יאכטות מעץ נחשבות למוצר פרימיום, שדורש תחזוקה רבה ותקציב גדול לאחזקה. בכתבה הפעם סיפורה של יאכטה מיוחדת שנבנתה בשנות ה- 70, שופצה בשנות ה- 2000 ונראית כמו חדשה. אין הרבה יאכטות כאלו סביבכם, חפשו אותן ותעריכו את האיכות.

כתבות נוספות:
מרינות חדשות: מסולונגי וקאש, משטים: זוהר מינץ ומשט ישראל קפריסין הראשון.


וכמובן המדורים: מתכון מהים - חדש! החיים על יאכטה - חדש! המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הדייג.

 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<