גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2011 > סיכום אליפות ישראל 2011
סיכום אליפות ישראל 2011
כמו בכל דבר בשיט, חידושים אינם דבר של מה בכך. כבכל שנה, הפורום לקידום השיט מחפש חידושים ושינויים על מנת שקהל השייטים יהנה מימי תחרויות מהנים ומגוונים. נראה כי השינוי הכפול הפעם היה מוצלח: גם שיוט המרתון וגם מעבר למרינה מארחת חדשה: תל אביב.

תדריך על הדק החדש

זינוק

למתוח חבלים!
בניגוד לשנים עברו, השנה ארחה מרינה תל אביב את האליפות. המרינה ששינתה פנים בשנה האחרונה הפכה לנגישה יותר ומזמינה יותר לשייטים. הדק על גבי הרציף הצפוני, מקומות עגינה נוחים יותר ושיפוץ שובר הגלים הם רק מה שנראה לעין. צוות המרינה עשה שני סופי שבוע מלאים במרינה בסיוע וקשירה והכוונת היאכטות האורחות במרינה, שינוי מרענן בתרבות השרות במרינות בישראל.
בסוף השבוע הראשון זינקו היאכטות לשני שיוטים. שיוט המרתון הראשון בישראל, שהוזנק ביום שישי ועליו תוכלו גם לקרוא בעמודים הבאים. היאכטות זינקו למסלול שנע בין 75 מייל ליאכטות הגדולות ועד כ-20 מייל ליאכטות הקטנות. מזג האויר היה אתגרי מאוד, ומרוח צפונית של 22 קשר במהלך היום ירד ל4-5 קשרים במהלך הלילה. במהלך השיוט היו ארבע נקודות ציון אותן נדרשו השייטים לצלם ב- GPS בתוספת צילום זמן מעבר הנקודה. שייטים אשר לא רצו להפליג את מלוא המסלול יכלו לפרוש בכל נקודה שנקבעה מראש.
כמעט כל היאכטות סיימו את השיוט במלואו, תוך התמודדות עם מזג אויר לא קל, הפלגת ספיניקר בלילה, הפלגה ברוחות משתנות ושמירה על עירנות לאורך זמן.
למחרת התקיימה ארוחת בוקר מפנקת על הרציף לכלל המשתתפים ולאחר מכן התקיים שיוט מצופים אחד.
 
סוף השבוע השני החל בשיוט ימית השלישי, שיוט "מיני" מרתון לאורך 12 מיילים בין הרצליה ליפו. לאחר השיוט שהיה פתוח גם ליאכטות שלא השתתפו באליפות התקיימה מסיבת רציף לצלילי מוזיקה יוונית. השייטים נהנו ממרק חם והמקומות הראשונים בכל קטגוריה קבלו פרסים על ההישג. כל יאכטה גם קבלה תעודה על השתתפותה בשיוט.
בשיום שבת הסתיימה האליפות בשני שיוטי מצופים בתנאי רוח קשים- רוח קלילה שלא עלתה על שמונה קשרים ומשבים משתנים שחייבו ערנות מירבית של השייטים על מנת שלא לפספס אף משב.
לאחר השיוט התקיימה מסיבת הסיום במרינה תל אביב. במסיבה נכח איתמר שמעוני מנכ"ל אתרים שאף זכה בתואר איש השנה של הפורום לקידום השיט על עבודות הפיתוח וההנגשה של מרינה תל אביב. בדבריו התחייב איתמר על שני דברים: אחד, שהמרינה תישאר של השייטים ובעלת צביון עממי, ללא פאבים, מסעדות וחנויות שאינן קשורות לים. השני, שעד אמצע שנת 2012 שובר הגלים החדש של המרינה יושלם ותיפתח טיילת על גביו.
לגבי השייטים, מעבר לטיילת מדובר גם בהגנה טובה יותר על היאכטות בזמן סערה כמובן.
את תואר שייטת השנה קטפה השייטת אורן יעקב על זכייתה במדלית כסף באליפות העולם לנוער בדגם לייזר רדיאל. אורן קיבלה מלגת הצטיינות מחברת ימית וקדר סוכנות לביטוח.
 
הסתיימה לה עוד אליפות מוצלחת ומהנה, בה השתתפו 39 יאכטות. בהחלט נשאר טעם של עוד לקראת שיוטי ליגת החורף שיתפתח בתחילת שנת 2012.
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<