גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > כתבות טכניות > כללי > הכן ספינתך לחורף!
הכן ספינתך לחורף!
סערת החורף הראשונה שפקדה את חופינו בתחילת חודש נובמבר תפסה את רובנו מוכנים. הנזקים לרכוש כלי השיט היו קטנים באופן יחסי. רוב הנזקים היו יכולים להימנע על ידי ביצוע מספר פעולות פשוטות מבעוד מועד. ריכזנו עבורכם מספר טיפים על מנת שתוכלו לעבור את הסערה הבאה בשלום.

משאבת השיפוליים שלך תקינה? בדוק שפתח היניקה אינו חסום.

חבלי הרתיקה קשורים היטב?


קשירת לא טובה של כליה שיט עלולה לגרום לנזקים גם במרינה


בדוק כי הפנדרים מתואמים היטב למצב היאכטה. אחרת, היאכטה תשכב על הרציף.
שרות כחול
צילום – גל קדר
 
1. גם אם לא תכננתם להפליג בשל מזג האוויר הסוער נצלו את הזמן שהתפנה לבוא למרינה ולבקר בכלי השיט. וודאו שכל החבלים מתאימים, לא בלויים וכי נקודות הקשירה תקינות.

 
2. בדקו כי הסירה רתוקה היטב, החבלים לא משתפשפים ברציף. יש לוודא כי כלי השיט רתוק גם בעזרת חבל עגינה (מורינג ליין). וודאו כי החבלים לא הדוקים מדי ומאפשרים לסירה לעלות ולרדת על פי מפלס הגאות אשר עולה בזמן סערה.

 
3. פגושי (פנדרים) כלי השיט מנופחים היטב ומתאימים לגובה הרציף. מומלץ לקבע פנדרים גם על הרציף, כך שתמיד תהיה הגנה לכלי השיט, גם בגאות.

 
4. וודאו כי כלי השיט אטום לחדירת מי גשם. סירות מנוע פתוחות רבות טובעות כשהן רתוקות במרינה בשל הצפת מי גשם. ודאו כי פתחי הניקוז פתוחים וכי משאבת השיפוליים פועלת גם במצב אוטומט.

 
5. וודאו סגירה טובה של המפרשים על מנת שלא יפתחו עקב משבי הרוח. מומלץ להסיר לחלוטין מפרשים וכיסויים לקראת הסערה.

 
6.  גם אם הסירה מכוסה מומלץ להגיע למרינה בזמן סערה ולוודא כי הכיסוי לא עף.

 
7. קפלו את הגגון (בימיני טופ) וודאו שהוא נעול היטב. מומלץ להוריד את הבד ולאחסנו בתוך הסירה.

 
8. בזמן הביקור בכלי השיט העיפו מבט גם בכלי השיט השכן. כלי שיט שאינו קשור היטב יכול לגרום נזק גם לכלי השיט שלכם. וידוא כי כלי השיט השכן מרותק היטב יכול למנוע גם לך עוגמת נפש מיותרת.
 
9. כלי שיט המאוחסנים בחוף אינם פטורים מבדיקה. גם יאכטות וכלי שיט קטנים בחוף חייבים להיות קשורים על מנת שלא יעופו או יתהפכו עקב הרוח. יש לוודא כי פתחי הניקוז פתוחים ונקיים על מנת שפנים הסירה לא יוצף. ביאכטות מפרשיות הנמצאות באחסנה על החוף יש לוודא כי אנשי המרינה קשרו את עמודי התמיכה כך שלא יפלו עקב הרוח והגלים (גם המרינה יכולה להיות מוצפת!).
 
10. ושוב- בקרו מספר פעמים במהלך הסעה על מנת לבדוק את כלי השיט! המצב בבוקר אינו דומה למצב אחר הצהריים. הרוח משתנה, הגאות עולה ומצב החבלים משתנה.
 
שיהיה חורף גשום ושקט!
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<