גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 48
גליון כחול 48
גליון אוקטובר 2011 - החל מחודש אוקטובר בחנויות הציוד הימי ובסטימצקי.
כמובן - גם אצלכם בתיבת הדואר!

גליון כחול 48

יאכטה יד שניה - הלברג ראסי 32

הפלגה בפולינזיה הצרפתית

תיקוני פיברגלס ומה שביניהם
החשק לנצח, התשוקה להשתפר, הרוח הספורטיבית, התאווה להפליג.
להיות שייט הישגי בגיל מבוגר זו משימה מורכבת, עם ובלי נכות. ארנון, בני ודרור, שייטי עמותת אתגרים נדרשים להיות בכושר, לצאת לתחרויות ומחנות אימון, להקדיש אמצע שבוע לאימון ולוותר על המשפחה באימון סוף שבוע. ישראל אלטמן, מאמן הצוות מספר על אליפות עולם מעניינת ומרגשת מנקודת המבט של המאמן, ומתאר את סיפורם של אלופים אולימפיים (אתונה 2004) ונצחונם באליפות העולם בשנת 2011, שנה לפני אולימפיאדת לונדון 2012 .

יאכטה חדשה - EALN 444
בתחילת שנות ה- 90 של המאה הקודמת, החלה ELAN בשיתוף פעולה אשר נמשך בהצלחה עד היום, עם מעצב היאכטות האנגלי רוב המפריס (מעצב היאכטות של יצרנית הפאר OYSTER וכן של יאכטות תחרותיות כגון ה – KING FISHER של אלן מקארתור, סירות לוולבו אושן רייס ועוד).
בשנת 2010 הושק דגם  יאכטה אימפרשן 444. זהו דגם חדש ומשודרג של דגם ה-434, שהיה הדגם הראשון בליין האימפרשן שהביא לפריצה ולהכרה בינלאומית של קהילת השייטים ביכולות של חברת אלאן.

יוון - מצפון לדרום בים האיוני
כזכור לקוראינו, בפרקים הקודמים הפליגה יאכטת המפרשים "סולימר" - האנטר 45 - מגנואה לאורך חופה המערבי והדרומי של איטליה, דרך איי הים הטירני, חצתה את האדריאטי והעבירה את תנומת החורף שלה במרינה אוריקום שבאלבניה. הפעם, "סולימר" ממשיכה להפליג דרומה לאיי הים האיוני.

פיברגלס, טמגלס, ג'ל קוט ומה שביניהם
בין אם נפלה לך ידית הכננת על הסיפון ושרטה אותה או שפשפת את דופן כלי השיט ברציף או גרמת לכל נזק אחר בגוף כלי השיט שלך, אתה עומד בפני עבודת פיברגלס, טמגלס או ג'לקוט. לא ניתן ללמוד תיקון כלי שיט ממאמר בעיתון, אבל ניתן להבין את עקרונות העבודה בחומרים אלו ולהבין כיצד בעלי המקצוע השונים מבצעים את מלאכתם.


לקנות יאכטה מיד שנייה: Hallberg Rassy 312
רוב המאמרים במגזין אשר סקרו כלי שיט, לאורך השנים, סקרו יאכטות חדשות אשר רק עתה יצאו מהמפעל, נוצצות, מבריקות וחדשות. אולם שוק היאכטות מיד שנייה הינו שוק המרכז קונים ומוכרים רבים יותר משוק היאכטות החדשות. דויד לחיאני, ברוקר לסירות יד שנייה מביא סדרת כתבות על יאכטות שלא נס ליחן, יאכטות יד שנייה. בכל כתבה יספר לנו דודי על ההיסטוריה של דגם מסוים ועל מצבו בשוק כיום. בכתבה הראשונה - Hallberg Rassy 312.

כתבות נוספות:
הפלגה בפולינזיה הצרפתית
כרטיס כניסה לעולם הספורט הימי - MONTRAY 184

וכמובן המדורים: מתכון מהים - חדש! החיים על יאכטה - חדש! המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הדייג.


 


 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<