גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2011 > עליה על החוף
עליה על החוף
שלושה מיקרים של כלי שיט שבשל תקלות מיכניות הושלכו לחוף ארעו בשבוע האחרון בים התיכון. לשייטים שלום, חלק מהסירות ניזוקו וחלקן חולצו ללא פגע.

הסירה על החוף בחדרה

הסירה בחדרה לקראת הנפה

הסירה בחדרה מונפת

חילוץ הסירה באשדוד

הסירה באשדוד נמשכת לים

האירוע הראשון,
התרחש מול תחנת הכוח בחדרה. סירה חצי קשיחה באורך של 12 מטר מצוידת במנוע חיצון בעוצמה של 125 כ"ס הפליגה מצפון לדרום. בסירה היו סקיפר ו-10 נוסעים.בטווח של 200 מטר מחלקו הדרומי של שובר הגלים ארעה תקלה טכנית . הסירה הייתה בטווח קרוב לחוף. נשבה רוח דרומית מערבית בעוצמה של כ 12 קשר אשר הרימה גלי חוף בגובה של כ2 מטר. העוגן שהושלך לא תפס והסירה נסחפה והושלכה לרצועת החוף הצרה שמתחת לשובר הגלים. מצב זה אפשר למשיט להוריד בבטחה את הנוסעים לחוף.בעלי הסירה הגיעו במהירות עם סירה נוספת וניסו ללא הצלחה לגרור את הסירה חזרה לים תוך שהם דוחפים את הסירה בכוח הידיים מהחוף.בשלב זה הגיעו אנשי חברת החשמל מחוטי קופרשטיין , יוסי תנעמי ואלכס שיינפלד ובאישור מנהל התחנה גיורא דקל הציעו את עזרתם. בעזרת מנוף הם הוציאו את הסירה לחוף. מעשה זה של אנשי חברת החשמל אשר בוצע תוך גילוי מקצוענות למופת ראוי לכל שבח. ראו תמונות מצורפות מחילוץ הסירה
 
המקרה השני,
ארע ביום שישי בערב. מנועית באורך 8 מטר מצוידת במנוע של 375 כ"ס הפליגה מהמרינה של הרצלייה לכוון צפון. כ- 300 מטר מחוף הרצלייה, מול מלון אוקיאנוס המנוע כבה כתוצאה מסתימת דלק. העוגן שניזרק נתפס. אם כי בשל הטווח הקצר לחוף המנועית הגיעה לגלי החוף. שירות החילוץ של מוקד החירום נשלח כדי לחלץ את המנועית אשר מצאה מחסה חלקי בחסות שובר הגלים של חוף הרחצה הצפוני של הרצלייה. טרם הגעת החילוץ הצליחו הבעלים להתגבר על סתימת הדלק ולהיחלץ בכוחות עצמם.

 
המקרה השלישי,
ארע ביציאה מהמרינה באשדוד בשבת בצהרים.מנועית באורך 8 מטר מצוידת במנוע פנימי של 300 כ"ס הפליגה מדרום לצפון כאשר בסמוך לפתח המרינה התחמם המנוע והדמים. הסירה הושלכה אל החוף החולי. הרוח נשבה בעוצמה של 10 קשר מכוון מערב והים היה גלי המנועית התחפרה בחול. צוות חילוץ של קדר סוכנות לביטוח הוזעק למקום רק לאחר שהמנועית כבר הייתה על החוף. בעזרת טרקטור אשר חפר תעלה מהמנועית לים וגוררת אשר משכה את המנועית הושלם החילוץ.


לעתיד:
1. בעת אובדן יכולת תמרון יש לזרוק עוגן באופן מיידי ולוודא נעיצתו.
2. מומלץ להחזיק בסירות מנוע אמצעי הנעה חלופי, כדוגמת מנוע חיצון קטן למקרי חירום.
3. במצב חירום יש להשתמש בכל האמצעים לקריאה לסיוע, כדוגמא: שימוש בציוד הפירוטכני.
4. באובדן יכולת תמרון יש להשתדל להתרחק מהחוף וממכשולי ניווט בים.
5. חודשי הקיץ בחופי ישראל מאופיינים בים גלי. מומלץ להפליג במרחק בטוח מהחוף.
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<